29. října 1937 – Černá noc běloruských dějin
Severně od Minska se nachází les jménem Kurapaty, stěžejní místo běloruské národní paměti. Ve 30. a 40. letech 20. století zde byly v masových hrobech pohřbeny desítky tisíc obětí stalinských represí. Jejich připomínku chce stávající Lukašenkův režim zmařit.
Kam Bůh pošle Sieviarynce, tam kvete naděje
Silné a bohabojné rodiny stávaly za bojem svého národa o sebeurčení, a nejsou minulostí. Přečtěte si příběh Pavla Sieviaryniece, jeho silná a bohabojná rodina je solí Běloruska. Před rokem 9. srpna 2020 propukly masové protesty po sporných prezidentských volbách.
Vše, co dělám, dělám pro Bělorusko
Andrej Stryžak neúnavně pomáhá obětem represí v Bělorusku a kvůli svým aktivitám utrpěl ve svém osobním životě vážné ztráty. Ale nevzdává se a nevzdá …
Kacia vyjde z vězení dřív než za dva roky, doufá manžel běloruské novinářky
Kaciaryna Andrejeva je už půl roku ve vězení za „organizaci a řízení masových nepokojů“. Zatčena byla při živém vysílání vloni v listopadu. Její manžel Ihar Iljaš vyprávěl pro Paměť národa o věznění své ženy i o pronásledování běloruských novinářů.
Dej mi mou vlajku! Příběh „babičky všech Bělorusů“ Niny Bahinské
Čtyřiasedmdesátiletá Nina Bahinskaja téměř každý den vychází se běloruskou vlajkou a účastní se všech demonstrací. Svým odhodláním a vytrvalostí dává příklad Bělorusům: „Mladí se bojí víc než my. Oni se narodili už za Lukašenka, je to zastrašená generace.“